  • B43508G2687M
B43508G2687M
advertisement
Manufacturer No:
B43508G2687M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43508G2687M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
680μF Capacitor 20% 1.61A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43508G2687M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    680μF
  • Packing Method
    Cardboard
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    170mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    1.3794mA
  • Ripple Current
    1.61A
  • Tan Delta
    0.15
  • Impedance
    230mOhm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    32.004mm