  • B43510A158M87
B43510A158M87
advertisement
Manufacturer No:
B43510A158M87
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43510A158M87
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1.5mF Capacitor 20% 7.2A Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43510A158M87
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    1.5mF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    140mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    7.2A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Diameter
    40mm
  • Height
    100mm