  • B43510B827M
B43510B827M
advertisement
Manufacturer No:
B43510B827M
HK JDW NO:
3410-B43510B827M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
820μF Capacitor 20% 4.32A 24.9936mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43510B827M
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    820μF
  • Lead Pitch
    24.9936mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    140mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    4.32A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    200mOhm
  • Diameter
    40mm
  • Height
    60mm
  • Height Seated (Max)
    72.009mm