  • B43511C158M87
B43511C158M87
advertisement
Manufacturer No:
B43511C158M87
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43511C158M87
Description:
1.5mF Capacitor 20% 6.5A
Step5Bar-code shipping tag
B43511C158M87
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    1.5mF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    140mOhm
  • Ripple Current
    6.5A
  • Diameter
    45mm
  • Height
    80mm