  • B43544A9687M002
B43544A9687M002
advertisement
Manufacturer No:
B43544A9687M002
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43544A9687M002
Description:
B43544 680μF Capacitor 7790mA
Step5Bar-code shipping tag
B43544A9687M002
    Select All
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    B43544
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    680μF
  • Packing Method
    Cardboard
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Ripple Current
    7790mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    30 mΩ
  • Diameter
    35mm
  • Length
    50mm