  • B43564A5228M
B43564A5228M
advertisement
Manufacturer No:
B43564A5228M
HK JDW NO:
3410-B43564A5228M
Package:
Aluminum
Datasheet:
B43564A5228M
Description:
2.2mF Capacitor 20% 9.2A 31.7mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43564A5228M
  • Mount
    Clamp
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    2.2mF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    31.7mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    72mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Voltage
    450V
  • Leakage Current
    4.72535mA
  • Ripple Current
    9.2A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Diameter
    76.9mm
  • Height
    105.7mm
  • Length
    107.5mm