  • B43564B5478M3
B43564B5478M3
advertisement
Manufacturer No:
B43564B5478M3
HK JDW NO:
3410-B43564B5478M3
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
4.7mF Capacitor 20% Bulk 15.7A 31.6992mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43564B5478M3
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    4.7mF
  • Lead Pitch
    31.6992mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    32mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    15.7A
  • Life (Hours)
    15000 hours
  • Impedance
    25mOhm
  • Height Seated (Max)
    144.1958mm