  • B43584D5338M003
B43584D5338M003
advertisement
Manufacturer No:
B43584D5338M003
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43584D5338M003
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
3.3mF Capacitor 20% 12.2A 31.7mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43584D5338M003
    Select All
  • Length
    97mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Mounting Feature
    STUD MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    3.3mF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    Cardboard
  • Lead Pitch
    31.7mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    32mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    3.527688mA
  • Ripple Current
    12.2A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    15000 hours
  • Diameter
    91mm