  • B43712A5109M000
B43712A5109M000
advertisement
Manufacturer No:
B43712A5109M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B43712A5109M000
Package:
Radial, Can - Screw Terminals
Datasheet:
B43712A5109M000
Description:
B43712 10000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.543Dia 90.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Quantity:
In Stock : 14
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B43712A5109M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - Screw Terminals
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B43712
  • Size / Dimension
    3.543Dia 90.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    10000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.248 31.70mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Impedance
    20mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    25.8A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.56A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    7.559 192.00mm