  • B43760B9338M000
B43760B9338M000
advertisement
Manufacturer No:
B43760B9338M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43760B9338M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
3.3mF Capacitor 20% 10.6A 31.7mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43760B9338M000
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    3.3mF
  • Voltage - Rated DC
    400V
    unknown
  • Lead Pitch
    31.7mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    35mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    2.873197mA
  • Ripple Current
    10.6A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    6000 hours
  • Diameter
    76.9mm
  • Length
    105.7mm