  • B43851A9476M1
B43851A9476M1
advertisement
Manufacturer No:
B43851A9476M1
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-B43851A9476M1
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
47μF Capacitor 20% 217mA 7.493mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43851A9476M1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7.1Ohm
  • Ripple Current
    217mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Diameter
    16mm
  • Height
    31.5mm
  • Height Seated (Max)
    33.5026mm