  • B43858A1107M000
B43858A1107M000
advertisement
Manufacturer No:
B43858A1107M000
Manufacturer:
EPCOS AG
HK JDW NO:
3410-B43858A1107M000
Description:
100μF Capacitor
Step5Bar-code shipping tag
B43858A1107M000
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Number of Terminals
    2
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    100μF
  • Packing Method
    BULK
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    IEC60384-4
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    160V
  • Leakage Current
    0.495mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    350 mΩ