  • B43858F2476M2
B43858F2476M2
advertisement
Manufacturer No:
B43858F2476M2
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43858F2476M2
Description:
47μF Capacitor 20% Bulk 7.493mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43858F2476M2
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Height Seated (Max)
    27.0002mm