  • B43867A1336M
B43867A1336M
advertisement
Manufacturer No:
B43867A1336M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43867A1336M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
33μF Capacitor 20% Bulk 200mA 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43867A1336M
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    160V
  • Capacitance
    33μF
  • Reference Standard
    IEC60384-4
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Operating Temperature (Max)
    140°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.13mA
  • Ripple Current
    200mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • ESR
    10000 mΩ
  • Height Seated (Max)
    21.9964mm