  • B43888C4336M
B43888C4336M
advertisement
Manufacturer No:
B43888C4336M
HK JDW NO:
3410-B43888C4336M
Description:
B43888 33μF Capacitor 20% Bulk 900mA 7.493mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43888C4336M
    Bulk
  • Series
    B43888
  • Tolerance
    20%
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    350V
  • Capacitance
    33μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.3615mA
  • Ripple Current
    900mA
  • Diameter
    16mm
  • Height Seated (Max)
    27.0002mm
  • Length
    25mm