  • B43890A4226M000
B43890A4226M000
advertisement
Manufacturer No:
B43890A4226M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B43890A4226M000
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B43890A4226M000
Description:
B43890 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.492Dia 12.50mm -25°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B43890A4226M000
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B43890
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    350V
  • Capacitance
    22μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    15000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ High Frequency
    590mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm