  • B43896A9226M001
B43896A9226M001
advertisement
Manufacturer No:
B43896A9226M001
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B43896A9226M001
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
B43896 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.492Dia 12.50mm -25°C~125°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B43896A9226M001
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B43896
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12.1Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 125°C
  • Polarization
    Polar
  • Impedance
    2.53Ohms
  • Ripple Current @ High Frequency
    256mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm