  • B57127P509M301
B57127P509M301
advertisement
Manufacturer No:
B57127P509M301
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B57127P509M301
Package:
Datasheet:
B57127P509M301
Description:
ICL 5.0 OHM 20% 20A 30.5MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B57127P509M301
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    P27
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Approval Agency
    UL
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • R @ 25°C
    5 Ohms
  • Current - Steady State Max
    20A
  • R @ Current
    33 mOhms
  • Diameter
    1.201 30.50mm