  • B57164K0334J000
B57164K0334J000
advertisement
Manufacturer No:
B57164K0334J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B57164K0334J000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
NTC THERMISTOR Tolerance:5% Bulk
Step5Bar-code shipping tag
B57164K0334J000
  • Resistance
    330000Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Depth
    5mm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.45W
  • Thermistor Application
    TEMPERATURE COMPENSATION
  • Thermal Sensitivity Index
    5000 K
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    5%