  • B57221V2472J060
B57221V2472J060
advertisement
Manufacturer No:
B57221V2472J060
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B57221V2472J060
Package:
0402
Datasheet:
Description:
NTC THERMISTOR Tolerance:5% Tape and Reel
Step5Bar-code shipping tag
B57221V2472J060
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    150mW
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    500μm
  • Resistor Type
    NTC THERMISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.15W
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Thermistor Application
    TEMPERATURE SENSING
  • Thermal Sensitivity Index
    3980 K
  • Height
    600μm
  • Length
    1mm