  • B57621C154K162
B57621C154K162
advertisement
Manufacturer No:
B57621C154K162
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B57621C154K162
Package:
1206
Datasheet:
Description:
NTC THERMISTOR Tolerance:10% Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
B57621C154K162
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    150kOhm
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium (Ag/Pd)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    300mW
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Resistor Type
    NTC THERMISTOR
  • Power Dissipation-Max
    300mW
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Accuracy
    3 %
  • Thermistor Application
    TEMPERATURE SENSING
  • Thermal Sensitivity Index
    4190 K
  • Height
    1.3mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm