  • B57871S0123J051
B57871S0123J051
advertisement
Manufacturer No:
B57871S0123J051
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B57871S0123J051
Purchasing and Inquiry
B57871S0123J051 Overview
B57871S0123J051 Features
12kOhm Resistance
5% Tolerance
B57871S0123J051 Applications
There are a lot of EPCOS B57871S0123J051 NTC Thermistors applications.
  • Automotive electronics
  • Liquid Crystal Display
  • Temperature compensation for crystal oscillator
  • Mobile phones
  • CD players
  • Electronic Thermometers
  • Temperature Regulation and Measurement
  • Medical Equipment and Apparatus
  • Battery Packs and Portable Electronics
  • Sensing and control in consumer and industrial applications
Step5Bar-code shipping tag
B57871S0123J051
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Resistance
    12kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    60mW
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Diameter
    400 μm
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    7mm
  • Width
    2.5mm