  • B58033I9505M001
B58033I9505M001
advertisement
Manufacturer No:
B58033I9505M001
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B58033I9505M001
Package:
6-DIP
Datasheet:
B58033I9505M001
Description:
Ceralink™ SP 5μF 900V Ceramic Capacitor ±20% 1.299Lx0.866W 33.00mmx22.00mm -40°C~150°C Low ESL, Low Profile, High Temperature Through Hole 6-DIP
Step5Bar-code shipping tag
B58033I9505M001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Ceralink™ SP
  • Size / Dimension
    1.299Lx0.866W 33.00mmx22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL, Low Profile, High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    900V
  • Capacitance
    5μF
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm