  • B58621H5810A030
B58621H5810A030
advertisement
Manufacturer No:
B58621H5810A030
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B58621H5810A030
Description:
ANALOG VOLTAGE
Step5Bar-code shipping tag
B58621H5810A030
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Number of Pins
    4
  • Additional Feature
    IP 65; TEMPERATURE COMPENSATED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Body Length or Diameter
    22mm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Output Type
    ANALOG VOLTAGE
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    30V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    7.5V
  • Termination Type
    CONNECTOR
  • Response Time
    1000 μs
  • Sensors/Transducers Type
    PRESSURE SENSOR,PEIZORESISTIVE
  • Housing
    STAINLESS STEEL
  • Pressure Sensing Mode
    GAGE
  • Operating Current-Max
    7mA
  • Offset-Nom
    0.5V
  • Port Type
    HOLE
  • Body Height
    50mm