  • B72225S4321K101
B72225S4321K101
advertisement
Manufacturer No:
B72225S4321K101
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B72225S4321K101
Package:
Disc 27.5mm
Datasheet:
B72225S4321K101
Description:
Var MOV 320VAC/420VDC 20000A 510V Radial Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B72225S4321K101
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 27.5mm
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SuperioR, S25
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Non-linear Resistors
  • Technology
    METAL OXIDE FILM
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Terminal Placement
    RADIAL
  • Varistor Voltage (Max)
    561V
  • Energy
    445J
  • Varistor Voltage (Min)
    459V
  • Varistor Voltage (Typ)
    510V
  • Maximum DC Volts
    420V
  • Current - Surge
    20kA
  • Circuit DC Voltage-Max
    420V
  • Circuit RMS Voltage-Max
    320V