  • B78108S1333K000
B78108S1333K000
advertisement
Manufacturer No:
B78108S1333K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B78108S1333K000
Package:
Axial
Datasheet:
B78108S1333K000
Step5Bar-code shipping tag
B78108S1333K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BC
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    500mA
  • Inductance
    33μH
  • DC Resistance (DCR)
    920mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    9MHz
  • Q @ Freq
    55 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz