  • B78108S1682K009
B78108S1682K009
advertisement
Manufacturer No:
B78108S1682K009
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B78108S1682K009
Package:
Axial
Datasheet:
B78108S1682K009
Description:
Quantity:
In Stock : 5040
Step5Bar-code shipping tag
B78108S1682K009
  • Series
    BC
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    670mA
  • Inductance
    6.8μH
  • DC Resistance (DCR)
    510mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    75MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 7.96MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C