  • B78148T1103K
B78148T1103K
advertisement
Manufacturer No:
B78148T1103K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B78148T1103K
Package:
Datasheet:
Description:
B78148T1103K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
B78148T1103K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Weight
    250mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Axial
  • Current Rating
    230mA
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    10 μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • Max DC Current
    230mA
  • Frequency - Self Resonant
    60MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.7Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    10 μH
  • DC Current
    230mA
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT 7.96MHZ
  • Height
    13mm
  • Height Seated (Max)
    9.8044mm