  • B82141A1393K000
B82141A1393K000
advertisement
Manufacturer No:
B82141A1393K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82141A1393K000
Package:
Axial
Datasheet:
B82141A1393K000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82141A1393K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SBC
  • Size / Dimension
    0.118Diax0.268L 3.00mmx6.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    285mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    39μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.21Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    8.5MHz
  • Q @ Freq
    55 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz