  • B82141A1562K
B82141A1562K
advertisement
Manufacturer No:
B82141A1562K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B82141A1562K
Package:
Axial
Datasheet:
B82141A1562K
Step5Bar-code shipping tag
B82141A1562K
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Current Rating
    510mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    5.6 μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • Max DC Current
    510mA
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Lead/Base Style
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    380mOhm
  • DC Current
    510mA
  • Length
    9.8mm