  • B82144B1222K000
B82144B1222K000
advertisement
Manufacturer No:
B82144B1222K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82144B1222K000
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
B82144B1222K000
Step5Bar-code shipping tag
B82144B1222K000
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LBC
  • Size / Dimension
    0.256Dia 6.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    2.1A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    2.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    90mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    140MHz
  • Q @ Freq
    25 @ 7.96MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm