  • B82144F2153K
B82144F2153K
advertisement
Manufacturer No:
B82144F2153K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82144F2153K
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
B82144F2153K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
B82144F2153K
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Tubular
  • Current Rating
    2.3A
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Inductance
    15 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Frequency - Self Resonant
    13MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    2.4A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    140mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    15 µH
  • Special Feature
    FLAME PROOF, Q FACTOR IS MEASURED AT 0.252 MHZ, INDUCTANCE IS MEASURED AT 1 mA
  • Length
    9.1948mm