  • B82412A1103J
B82412A1103J
advertisement
Manufacturer No:
B82412A1103J
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82412A1103J
Package:
2-SMD
Datasheet:
B82412A1103J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82412A1103J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current Rating (Amps)
    90mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    5.5Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    95MHz
  • Q @ Freq
    35 @ 7.96MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD
  • Supplier Device Package
    1210 (3225 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SIMID
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%