  • B82412A1392K
B82412A1392K
advertisement
Manufacturer No:
B82412A1392K
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82412A1392K
Package:
2-SMD
Datasheet:
B82412A1392K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82412A1392K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD
  • Supplier Device Package
    1210 (3225 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SIMID
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    190mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    3.9μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.35Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    150MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.96MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm