  • B82412A3271M
B82412A3271M
advertisement
Manufacturer No:
B82412A3271M
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82412A3271M
Package:
2-SMD
Datasheet:
B82412A3271M
Step5Bar-code shipping tag
B82412A3271M
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SIMID
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    270nH
  • DC Resistance (DCR)
    550mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    900MHz
  • Q @ Freq
    45 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm