  • B82422A1152K100
B82422A1152K100
advertisement
Manufacturer No:
B82422A1152K100
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82422A1152K100
Quantity:
In Stock : 5350
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
B82422A1152K100
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    50.008559mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    500mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    145°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.8mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    340mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Inductance
    1.5 μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • Max DC Current
    340mA
  • Frequency - Self Resonant
    270MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    20
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    500mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    1.5 μH
  • DC Current
    340mA
  • Series Resistance
    420mOhm
  • Height
    2.1mm
  • Height Seated (Max)
    2.1082mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.4892mm