  • B82422H1333J000
B82422H1333J000
advertisement
Manufacturer No:
B82422H1333J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82422H1333J000
Package:
1210
Step5Bar-code shipping tag
B82422H1333J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    1210
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Weight
    50.008559mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.7mm
  • Construction
    Rectangular
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    33 μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • Max DC Current
    280mA
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    15
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.4Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    33 μH
  • DC Current
    280mA
  • Height
    2.2mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm