  • B82422T1393K000
B82422T1393K000
advertisement
Manufacturer No:
B82422T1393K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82422T1393K000
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
B82422T1393K000
Step5Bar-code shipping tag
B82422T1393K000
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, J-Lead
  • Supplier Device Package
    1210 (3225 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SIMID
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    65mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    39μH
  • DC Resistance (DCR)
    6.4Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    16MHz
  • Q @ Freq
    27 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm