  • B82432T1102K000
B82432T1102K000
advertisement
Manufacturer No:
B82432T1102K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82432T1102K000
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
B82432T1102K000
Description:
Quantity:
In Stock : 9005
Step5Bar-code shipping tag
B82432T1102K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, J-Lead
  • Supplier Device Package
    1812 (4532 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SIMID
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.3A
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    110MHz
  • Q @ Freq
    10 @ 7.96MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm