  • B82442A1155K000
B82442A1155K000
advertisement
Manufacturer No:
B82442A1155K000
HK JDW NO:
3410-B82442A1155K000
Step5Bar-code shipping tag
B82442A1155K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Resistance
    16Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Depth
    5.3mm
  • Construction
    Rectangular
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    1.5 mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • Frequency - Self Resonant
    1.4MHz
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    16Ohm
  • Rated Current-Max
    0.07A
  • Inductance-Nom (L)
    1500 μH
  • DC Current
    70mA
  • Length
    5.9mm