  • B82442A1684J000
B82442A1684J000
advertisement
Manufacturer No:
B82442A1684J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82442A1684J000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82442A1684J000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Test Frequency
    0.252MHz
  • DC Resistance (DCR)
    24Ohm
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2220
  • Rated Current-Max
    0.06A
  • Inductance-Nom (L)
    680 μH
  • Self Resonant Frequency
    1.3MHz