  • B82442A1685K
B82442A1685K
advertisement
Manufacturer No:
B82442A1685K
HK JDW NO:
3410-B82442A1685K
Package:
2220
Datasheet:
Description:
B82442A1685K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
B82442A1685K
    Select All
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    6.8 mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • Max DC Current
    30mA
  • Frequency - Self Resonant
    700kHz
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    88Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    6800 µH
  • DC Current
    30mA
  • Height
    5.3mm
  • Length
    5.9mm
  • Width
    5.0038mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    5.3mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    30mA