  • B82442T1222M050
B82442T1222M050
advertisement
Manufacturer No:
B82442T1222M050
HK JDW NO:
3410-B82442T1222M050
Quantity:
In Stock : 7804
Step5Bar-code shipping tag
B82442T1222M050
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    480.014126mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    38mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    5.3mm
  • Construction
    Flame Retardant
  • Current Rating
    2.71A
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
    2220
  • Inductance
    2.2 μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • Max DC Current
    2.71A
  • Frequency - Self Resonant
    46MHz
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    15
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    38mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    2.2 μH
  • DC Current
    2.71A
  • Height
    5mm
  • Length
    5.6mm
  • Width
    5mm