  • B82464A2683K
B82464A2683K
advertisement
Manufacturer No:
B82464A2683K
HK JDW NO:
258-B82464A2683K
Datasheet:
B82464A2683K
Step5Bar-code shipping tag
B82464A2683K
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    B82464A2
  • Size / Dimension
    0.409Lx0.409W 10.40mmx10.40mm
  • Tolerance
    ±10%
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.18A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    68μH
  • DC Resistance (DCR)
    360mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    100kHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm