  • B82464P4683M000
B82464P4683M000
advertisement
Manufacturer No:
B82464P4683M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82464P4683M000
Package:
SMD/SMT
Quantity:
In Stock : 3778
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
B82464P4683M000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    10.4mm
  • Current Rating
    1.3A
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    68 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    1.3A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.45A
  • Case/Size Code
    4141
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    130mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    68 μH
  • DC Current
    1.3A
  • RMS Current (Irms)
    1.3A
  • Height
    10.4mm
  • Length
    10.4mm
  • Width
    10.4mm