  • B82472G4103M
B82472G4103M
advertisement
Manufacturer No:
B82472G4103M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82472G4103M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
B82472G4103M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 1298
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82472G4103M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Weight
    1.500002g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7.5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.7A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    10 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    1.7A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.34A
  • Case/Size Code
    2929
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    80mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    10 µH
  • DC Current
    1.7A
  • Height
    3.3mm
  • Height Seated (Max)
    3.5052mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    7.0104mm