  • B82475A1153M000
B82475A1153M000
advertisement
Manufacturer No:
B82475A1153M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82475A1153M000
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
B82475A1153M000
Description:
Quantity:
In Stock : 7659
Step5Bar-code shipping tag
B82475A1153M000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    1.59999g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    80mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    10mm
  • Construction
    Rectangular
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    15 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    2.35A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    2.35A
  • Case/Size Code
    4137
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    80mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    15 μH
  • DC Current
    2.27A
  • RMS Current (Irms)
    2.27A
  • Height
    5.8mm
  • Length
    10.4mm
  • Width
    10mm