  • B82477P4103M
B82477P4103M
advertisement
Manufacturer No:
B82477P4103M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82477P4103M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
B82477P4103M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
B82477P4103M
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12.5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    5.8A
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    10 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    5.8A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    6.4A
  • Case/Size Code
    4949
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    19mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    10 µH
  • DC Current
    5.8A
  • Height
    8.5mm
  • Height Seated (Max)
    8.509mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    12.4968mm