  • B82477R4224M100
B82477R4224M100
advertisement
Manufacturer No:
B82477R4224M100
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82477R4224M100
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 170
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
B82477R4224M100
    Select All
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    2A
  • Case/Size Code
    4949
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    290mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    220 μH
  • DC Current
    1.35A
  • RMS Current (Irms)
    1.35A
  • Height
    8.509mm
  • Height Seated (Max)
    8.509mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    12.4968mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    Blister Pack
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.35A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    220 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    1.35A