  • B82479A1562M
B82479A1562M
advertisement
Manufacturer No:
B82479A1562M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B82479A1562M
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
B82479A1562M
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    3.000003g
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    15.24mm
  • Current Rating
    5.3A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    5.6 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    5.3A
  • Frequency - Self Resonant
    100kHz
  • Current - Saturation
    12A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    22mOhm
  • DC Current
    5.3A
  • Height
    7.11mm
  • Height Seated (Max)
    7.112mm
  • Length
    18.54mm
  • Width
    15.24mm